Udrażnianie Kanalizacji Warszawa

Udrażnianie Kanalizacji Warszawa

Nowoczesny i funkcjonalny budynek to przede wszystkim bezpieczne i sprawnie działające instalacje, w tym instalacja wodno-kanalizacyjna. Zapchanie kanalizacji może mieć bardzo nieprzyjemne skutki i mocno utrudnić korzystanie z udogodnień w domu, mieszkaniu czy biurze. Rozwiązaniem jest użytkowanie instalacji zgodnie z przeznaczeniem, jak również udrażnianie kanalizacji Warszawa.

Zdecydowanie nie warto próbować udrażniania instalacji na własną rękę, gdyż po pierwsze możemy stracić pieniądze i wydać je na nieodpowiedni sprzęt, po drugie zaś doprowadzić do trwałego uszkodzenia rur. Nieodpowiednie użytkowanie sprzętu to ryzyko jego utknięcia w rurach. Możemy także uszkodzić uszczelnienie między rurami, spowodować ich przesunięcie się.

W sytuacji, gdy mamy do czynienia z zapchaną kanalizacją, pojawią się oczywiście kłopoty ze swobodnym korzystaniem z ubikacji, zlewu, ale również ciągów technologicznych w zakładach produkcyjnych. Niedrożność instalacji to:

  • stojąca woda
  • nieprzyjemne zapachy
  • całkowite zablokowanie instalacji
  • ryzyko uszkodzenia instalacji i konieczności większego, bardziej skomplikowanego i kosztownego remontu
  • konieczność przerwania pracy (w przypadku chociażby zakładów produkcyjnych)
  • straty finansowe
  • ryzyko powstania zagrożenia sanitarnego

Skorzystanie z pomocy doświadczonych specjalistów z naszej firmy jest dobrym rozwiązaniem, gdyż mamy pewność, że inspekcja będzie przeprowadzona sprawnie. Dzięki współpracy szybko będziemy mogli korzystać z instalacji. Oprócz świadczenia serwisu instalacji dla klientów ze stolicy, wykonujemy udrażnianie kanalizacji Grodzisk Mazowiecki.

Na czym polega mechaniczne udrażnianie rur?

Udrażnianie rur kanalizacyjnych nie jest łatwym zadaniem i przede wszystkim powinno być wykonane przez fachowców, którzy posiadają wiedzę, dysponują odpowiednim sprzętem, działają bez ryzyka uszkodzenia instalacji. Kluczowym aspektem jest sprawdzenie rur od środka. Wpuszczenie kamery pozwala zlokalizować zator, którym może być zebrany osad oraz resztki pokarmu lub nawet pojedynczy przedmiot. Na podstawie obrazu przekazanego na zewnątrz możemy ocenić stan techniczny rur i obrać odpowiednią metodę działania.

Kamera ma bardzo małą średnicę i jest wykonana w taki sposób, aby można było nią bez żądnych przeszkód operować. Zarówno kamera, jak również przewód zasilający wykonane są z materiałów odpornych na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. W trakcie wykonywania inspekcji nie ma więc ryzyka, że kamera utknie w rurach, spowoduje uszkodzenie uszczelnienia. Operator kamery może dowolnie nią sterować. Kamera posiada wysoką rozdzielczość, wyposażona jest w mocne oświetlenie LED, a obraz przekazywany jest bezpośrednio na ekranie. Dużym plusem jest również to, że fachowiec może podać dokładną długość odcinka, który został zbadany.

Czyszczenie kanalizacji wykonujemy przy pomocy przeznaczonego do tego rodzaju prac wyposażenia, stosując metodę tzw. mechanicznego udrażniania rur.

Sprzęt jest łatwy w użyciu, przystosowany do inspekcji rur wykonanych ze wszystkich materiałów, o każdej średnicy. Pozwalana to, aby:

  • wykorzystać go do pracy w domach, biurach, obiektach usługowych, zakładach pracy
  • skutecznie usuwać wszelkiego rodzaju zatory
  • udrażniać kanalizację w sposób bezpieczny, bez ryzyka np. pęknięcia rury lub kolanka